מתי יש צורך בהזמנת שמאי מקרקעין בתל אביב

ישנם מצבים שונים שבהם יהיה לך צורך להזמין שמאי מומלץ בתל אביב, המכיר את העיר על בורייה ומתמחה בתחום המקרקעין. השמאי יכול להגיע לצורך הערכת שווי הנכס לפני הקנייה, לפני ביצוע הסכם קנייה ולפני קבלת משכנתא. אלו הן העבודות המוכרות יותר של השמאי, אך הוא יכול לסייע גם במקרים של סכסוכים על הנכס, על שוויו, במקרים של קבלת נכס מקבלן שאינו עומד בסטנדרט שנקבע בחוזה או שיש בו ליקויי בניה.

שמאי מקרקעין בתל אביב יוכל לסייע גם במקרים משפטיים וזאת כל עוד יש לו ניסיון בתחום. השמאי יוכל לעזור לך במקרה שנקבע לך היטל השבחה אשר על פי דעתך אינו תואם את הנעשה בפועל וכאשר ברצונך לערער על החלטת העירייה.

הערכת שווי נכסים מיוחדים בתל אביב

תב"ע ת"א 5000

תב"ע ת"א 5000 היא תכנית מתאר מקומית עבור העיר תל אביב-יפו והיא עוסקת בתכנית העיר ושינויים שונים אשר מתוכננים להיות בעיר. כמו תכנית רבות, היא מציגה יתרונות וחסרונות ובמידה ויש לך נכס בתל אביב חשוב שתהיה לך היכולת לפנות להפחתת היטל השבחה אשר יכול לחול על הנכס שלך.

היטל ההשבחה הוא היטל בגין השבחה של הנכס שלך. הנכס יכול לעלות את ערכו תודות לפעולות שונות המתבצעות בסביבה והעירייה יכולה לקבוע כי יהיה עלייך לשלם על כך בצורת היטל ההשבחה. כדי לדעת אם ההשבחה באמת זהה לסכום שנקבע על ידי העירייה מומלץ לפנות אל שמאי מקרקעין בתל אביב המתמחה בתחום ההשבחה ולקבל חוות דעת אמתית שתייצג אותך על הצד הטוב ביותר. חוות דעת שכזו יכולה פעמים רבות להוביל לחיסכון משמעותי בהיטלים.

חשיבותו של השמאי בתהליך

אפשר לראות כי שמאי מקרקעין מומחה יכול לסייע במתן חוות דעת ועם הנתונים שהוא יכין אפשר להפחית בצורה משמעותית את עלויות ההיטלים השונים. לכן, השמאי חייב להיות בעל ניסיון עשיר בתחום, עליו להכיר את היתר לתב"ע ת"א 5000 ואת הדרך בה פועלת העירייה בעת קבלת ההחלטות השונות הנוגעות לקרקע, לעיר ולמבנים השונים.

השמאי צריך לסייע לך להשיג את המידע הרלוונטי עבורך ואם לדעתך יהיה לך צורך להגיע אל בית משפט כדי להפחית עלויות של היטלים, חשוב שהוא יוכל להכין עבורך חוות דעת לצורך בית משפט וחשוב שיהיה לו ניסיון עשיר בתחום זה. הדרך הטובה ביותר לדעת כי השמאי יכול לעזור לך הוא לקיים שיחת התייעצות ראשונית, להעלות מולו את הסוגיה ולקבל ממנו המלצות ראשוניות ללא התחייבות וזאת כדי לדעת אם יש טעם להתקדם בעבודת הערכת הנכס.

כיצד מתבצע הליך הזמנת השמאי?

הליך הזמנת השמאי מתבצע על ידך בזמן שנכון עבורך ובהתאם למגבלות השונות הקיימות (למשל במקרה שחשוב להגיש חוות דעת תוך זמן מסוים חשוב שהוא יגיע במסגרת הזמן המתאים). חשוב להבין כי באפשרותך לפנות אל השמאי המתאים לך וכדי לדעת כי אכן בעל המקצוע מתאים עבורך עלייך לנהל שיחה ראשונית, לבדוק מהו הניסיון שלו בתור שמאי דירות בתל אביב ולהבין את הליך העבודה המשותפת.

רגע לפני הזמנת שמאי מקרקעין בתל אביב, חשוב לבדוק שיש לו ניסיון בתחום הנדרש לך וכי אם יתעורר צורך בקבלת חוות דעת משפטית הוא יוכל לספק אותה עבורך ואף להעיד במקרה שיתבקש לכך. במיוחד אם מדובר במקרה מורכב, חשוב למצוא שמאי מקרקעין המכיר היטב את עיריית תל אביב ושיכול לסייע לך לעמוד על זכויותייך. מבחינתך, עלייך לבקש להתייעץ ולבצע פגישה ראשונית עם השמאי ללא עלות וללא התחייבות מצדך וזאת כדי לדעת מה עומד מולך וכיצד יתבצע התהליך.

כללי