שמאי מקרקעין בת"א

שמאי מקרקעין בתל אביב – כמה תשובות לשאלות העיקריות

תחום השמאות הוא תחום אשר נוגע בהערכה של נכס או מקרקעין. התפקיד של השמאי הוא להעריך את השווי הכלכלי של הנכס או להעריך שווי של פגיעה בו כאשר העבודה מחייבת אותו לבחון את הנכס מבחינת מצבו הפנימי, מבחינת הסביבה שלו ולבחון אם ישנם גורמים שונים חיצוניים אשר יכולים להשפיע על הנכס ושוויו כמו שינוי תכנית מתאר ודומיהם.

השמאי מגיע אל המקום בעת שיוזמן ויחקור את המבנה הסביבה ויסיים את העבודה לאחר מכן, כאשר יכין את דו"ח השמאות הנדרש. לרוב, ישמש הדו"ח את המזמין או מי מטעמו, אך ישנם גם מקרים שבהם יהיה צורך בהזמנת שמאי מקרקעין בתל אביב לצורך מתן חוות דעת לבית משפט.

באלו מצבים מומלץ להזמין שמאי מקרקעין?

ישנם מצבים שונים בהם מומלץ להזמין שמאי. בעת בחינת הקרקע או נכס לצורך השקעה או קניה, חוות דעתו של השמאי תוכל להיות משמעותית ולעזור לך לדעת אם הסכום המבוקש עבור ההשקעה תואם את השווי או לא. השמאי יבחן פרמטרים רבים לפני שיספק את חוות הדעת שלו. מקרה נוסף הוא כאשר יש צורך לקבל מידע לצורך קבלת הלוואה בעבור ההשקעה. במקרה זה השמאי ידע מראש כי חוות הדעת שלו תשמש גורם נוסף ולא רק אותך והוא ידאג לכך שכל החומר יתבצע כך שיוכל לשמש אותך עבור מטרה זו.

שמאי מקרקעין תל אביב

מצב נוסף בו יש להזמין שמאי דירות בתל אביב הוא כאשר יש צורך לערער על החלטה כמו החלטות של העירייה כמו במקרה שיש צורך לערער על תכנית המשנה את פני העיר או במקרה שנעשה שינוי והעירייה דורשת היטל השבחה גבוה משרדנו מומחה בהפחתות היטלי השבחה.

האם שמאי מקרקעין בתל אביב יכול לסייע גם במצבים של סכסוך משפטי?

שמאי מקרקעין מומחה יכול לסייע גם במצבים המגיעים אל בית המשפט. ישנם סכסוכים שונים אשר יכולים להגיע לכדי הכרעת שופט או למשא ומתן בין עורכי הדין ובהם ליקויי בניה, ערעור על החלטות עירייה, פירוקי שותפות, סכסוך בשל ירושה ועוד. בכל המקרים הללו חוות דעת של שמאי המתמחה בתחום ושיודע כיצד להכין את חוות הדעת לבית המשפט יכולה להטות את הכף.

במקרה של פניה לשמאי לצורך חוות דעת יש להביא בחשבון כי ייתכן שהשמאי יצטרך להעיד גם בעדות שבעל פה ולכן חשוב מאד שיהיה לו ניסיון בתחום ושיבין את המשמעות הכוללת של עבודתו וההשלכות של הנתונים שיהיו כתובים בחוות הדעת.

כיצד יכול השמאי לסייע במקרה של דיירות מוגנת ודמי מפתח?

דיירות מוגנת בדמי מפתח מאפשרת לדיירים ליהנות מתשלום מוזל בעבור הנכס כאשר הזכות נשמרת עבורם ועבור הדור הבא כל עוד הם מתגוררים או עובדים בנכס. משמעות הדבר היא האפשרות לגור בתנאים מועדפים. במקרים מסוימים יבקש גורם מסוים מהדיירים לעזוב ובתמורה יעניק פיצוי הולם.

שמאי מקרקעין בתל אביב יכול לסייע על מנת להעריך את שוויו של הדייר בנכס. אין לקחת את הפינוי כדבר שהוא מובן מאיליו וזאת כיוון שלדייר ישנן זכויות. השמאי יכול לבצע ניתוח ראוי של הנתונים, לבחון את החלופות ולתת מידע מדויק ואמין שיעזור לדייר הנמצא תחת דיירות מוגנת.

באלו קריטריונים השמאי חייב לעמוד כדי לעבוד בתחום?

שמאי מומלץ בתל אביב יהיה בעל מקצוע אשר למד את תחום השמאות והוסמך לעסוק בתחום. אין מדובר בעורך דין, מהנדס או אדריכל אלא בעל מקצוע שצריך לעבוד תחת התקינה השמאית של משרד המשפטים. כמו כן, מומלץ לבחור רק בשמאי מנוסה באופן ספציפי בתחום השמאות הנדרשת ומכיר היטב את עיריית תל אביב ודרישותיה, כמו גם את האספקטים השונים של תחום המקרקעין בעיר.