שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין

שמאי מקרקעין תפקידו להוות מעין מצלמה עילית המצלמת את שוק המקרקעין / שוק הנדל"ן ונותנת ללקוח חוות דעת מקצועית ומפורטת על כלל פרטיה והערכת נכס המקרקעין בבעלותו.
שמאי מקרקעין בירושלים ושמאי מקרקעין בכלל הארץ הוא מרכיב חשוב בהערכת נכס המקרקעין לפני כל עסקת נדל"ן שמתבצעת בירושלים. פה אנחנו נסביר מה בודק שמאי מקרקעין בירושלים במהלך כתיבת חוות הדעת ללקוח:

שמאי מקרקעין בודק את המידע התכנוני:

שמאי הולך לוועדה התכנונית ובודק בדיקה מקיפה את כל התוכניות החלות על הנכס וכלל המידע התכנוני ובכללם האפשרויות שניתנות לבניה מהם אחוזי הבניה מספר הקומות , מרתפים, מחסנים, הקלות, אחוזי בניה נוספים, הצמדות ועוד או לחילופין מה השימושים שניתן לבצע בנכס כמו האם הנכס מיועד למגורים, למשרדים, מסחר, גן ילדים, מוסדות ציבוריים ועוד.
לכל מרכיבים אלו ישנם השפעה ישירה על השווי של דירת המגורים, המגרש, ו/או נכס הנדל"ן.

בדיקת תיק בניין ורישוי:

בדיקות נוספות שעורך שמאי מקרקעין היא הוצאת תיק הבניין מהוועדה המקומית ובדיקה מקיפה של כלל היתרי הבניה שקיימים בנכס, לאחר בדיקה של היתרי הבניה בתיק הבנין, ולאחר מכן אנו נשווה את הרישוי / היתר הבניה לבנוי בפועל.
וכך ניידע את הרוכש על חריגות בניה אם קיימים בנכס ומה הסבירות לאשר חריגות בניה אלו.

בדיקת בעלות:

הבדיקה הנוספת החשובה מאוד בהערכת שווי דירה / בהערכת שווי לדירה על הנייר או כל הערכת נכס מקרקעין היא נושא הבעלות ממי אתה רוכש את הקרקע? מי הבעלים של הנכס? לאחרונה בשוק הנדל"ן קיימת תופעה של אנשים המוכרים דירות לא קיימות או הבטחות לדירה, בנוסף יש לבדוק אם ישנם הגבלות על נכס המקרקעין או צווים.
שמאי מקרקעין בירושלים נתקל הרבה בדירות אשר הבעלות שלהם מוחזקת בידיי הכנסייה דירות כנסייה , ומוכר הדירה הוא רק חוכר את הדירה ולא הבעלים כמו שהוא חושב לרוב – שוכר לטווח ארוך, כך שיש לתת דגש רב על שווי הנכס מאחר ולאח תקופת החכירה הנכס יחזור בשלמותו לכנסייה ישנו פסק דין שיצא לאחרונה בעניין זה לכן המלצתנו לפני רכישת דירה יש לבדוק היטב את נושא הבעלות על ידי שמאי מקרקעין בירושלים.
מקרה כמו זה חוזר לרוב בערים ותיקות כמו חיפה, תל – אביב, רמלה אשר לכנסייה יש בבעלותה קרקעות ונכסי נדל"ן.

 

שמאי דירות בירושלים

לאחר ששמאי דירות בירושלים בדק את כל הבדיקות שהזכרנו למעלה ובנוסף  את מיקום הנכס, הסביבה, אם קיימים מפגעים סביבתיים, היטל השבחה אם צפוי, אופיי הבניה בירושלים – מדובר באופיי בניה ייחודי לעיר ירושלים של חיפוי באבן ירושלמית אשר גם משפיע על עלויות הבניה וכן על שווי הנכס, לאחר שכלול כלל הנתונים שמאי הדירות בירושלים מוציא ללקוח חוות דעת מסודרת ברורה עם כל הנתונים על הדירה או הנכס וכך מאפשר ללוקח לבצע את העסקה הטובה ביותר לאחר שיש בידיו את כלל הנתונים הרלוונטים לדירה.

יותם כהן שמאי מקרקעין בירושלים

משרדינו יותם כהן שמאות מקרקעין, המתמחה בעיר ירושלים מכיר היטב את כלל אזורי העיר התוכניות הקיימות והתוכניות העתידיות אשר טרם אושרו.
אנו נותנים שירות אדיב מקצועי מהיר ועם יחס אישי לכל לקוח ולקוח.

לייעוץ חינם התקשר עכשיו 050-2010-464