שמאי מקרקעין לבית משפט

תחום הנדל"ן הוא תחום פעיל אשר מביא לא פעם לסכסוך. הסכסוך יכול להיות תוצאה של קבלת נכס בצורה שאינה תואמת את החוזה, הוא יכול להיות תוצאה של שותפות שהתפרקה ויכול להיות תוצאה של דיור מוגן וצורך לשמור על הזכויות שלך. כל המקרים הללו יכולים להגיע אל בית המשפט וכדי שזה יוכל להכריע עבור אחד מהצדדים, יהיה עליו לקבל כמה שיותר נתונים אמתיים ולשם כך נדרשת חוות דעת שמאי מקרקעין לבית משפט או שמאי לבית משפט.

ההבדל בין שמאות לבית משפט לבין מתן חוות דעת מאת מומחה

שמאות היא עבודת הערכת הנדל"ן או הקרקע. עבודה זו תתבצע אך ורק על ידי שמאי אשר למד את התחום והתנסה בו והיא כוללת בחינת הנכס הקיים, הסביבה שלו וכן כל נתון אשר יכול להשפיע על שוויו. במקרה של שמאות, הנתונים יסופקו ללקוח ולמי מטעמו כאשר לעתים יבקש הבנק את הנתונים וזאת כדי לספק ללקוח משכנתא המתבססת על שווי הנכס.

שמאי מקרקעין יתבקש לערוך חוות דעת לבית משפט כאשר ישנו סכסוך או דיון בבית משפט. במקרה זה אין זה מספיק שהשמאי יוכל להעריך את השווי של הנכס אלא יהיה עליו גם להבין היטב בתחום המשפטי, להכיר את הסוגיות השונות ולהבין את משמעות התהליך המשפטי. כמובן, השמאי אינו עורך דין אך הוא צריך להכיר את התחום ואת ההשלכות המשפטיות של הכנת חוות הדעת שלו.

חוות דעת שמאי מקרקעין לבית משפט מציגה את הנתונים המבוססים

חוות דעת מומחה מאפשרת לבית המשפט לקבל מידע אשר לא יכול לעבור אליה ללא מומחה. כלומר, השופט ואף עורכי הדין, אינם אנשי נדל"ן ופעמים רבות כדי לדון בסוגיית קרקע או נכס יהיה עליהם לקבל מידע חיצוני מגורם מומחה. כדי לתת חוות דעת יהיה על השמאי להציג עצמו, הניסיון שלו, לתאר את הפרטים השונים הנחוצים ולציין רק את האמת.

חוות דעת שמאי מקרקעין לבית משפט זהה למתן עדות. מכאן חשוב להבין כי השמאי יכול לתאר רק את מה שהוא רואה ועליו לתת חוות דעת אמתית וכנה. שמאי מקצועי המכיר היטב את עולם חוות הדעת ידע מהי העבודה שלו ובשיחה הראשונה איתך יוכל להסביר לך כיצד מתבצע התהליך ואף לייעץ לך ייעוץ ראשוני ללא כל התחייבות מצדך.

חוות דעת שמאית

שמאי מקרקעין לבית משפט

הכנת חוות דעת ללא שמאות מקיפה אינה תמיד מספקת

רגע לפני תחילת הדרך ולפני שהשמאי מכין את חוות הדעת עלייך לדעת כי שמאות לבית משפט יכולה להגיע לכדי מתן עדות בעל פה. השמאי יכין את כל המסמכים הנדרשים ממנו וקשורים בתיק שלך וייתכן כי בית המשפט לא יזדקק לכל פעולה נוספת מהשמאי, אך ייתכן שהוא יבקש ממנו להגיע ולתת עדות בעל פה המתבססת כמובן על כל הנכתב בחוות הדעת.

על השמאי להיות מוכן לתת עדות בעת הצורך ולכן בעת השיחה הראשונה מומלץ לבדוק לא רק מהו הניסיון שלו בשמאות אלא מה הניסיון שלו במתן חוות דעת עבור בתי משפט ולוודא כי יש לו ניסיון בעמידה על הדוכן ומענה על השאלות השונות שיכולות לעלות על ידי מי מהצדדים במהלך המשפט.

לחוות הדעת יש השפעה על תוצאות המשפט

מתן חוות דעת מומחה מאפשרת לבית המשפט לקבל החלטה המבוססת על נתונים אמתיים. השופט ועורכי הדין לא תמיד יכולים להבין את הנתונים השונים וזאת כיוון שהם אינם מתמחים באופן ספציפי בתחום הערכת הנדל"ן. לכן, יש לך אפשרות להזמין חוות דעת מטעמך ולבחור בשמאי מנוסה  שיבצע עבורך את העבודה בצורה הטובה ביותר. השמאי יכול להעריך את שווי הנכס במצבו הנוכחי, להעריך פגיעות שונות, להעריך שווי זכויות בדיור מוגן ועוד.

נשמח לעמוד לרשותך!

משרד יותם כהן שמאי מקרקעין עומד לרשותך לצורך קבלת שמאות לבית משפט. המשרד עובד על פי התקינה השמאית של משרד השמאים והחברים במשרד חברים בלשכת השמאים. המשרד מתמחה בהערכת שווי ומנוסה בתחום שמאות הנדרשת לבתי המשפט. המשרד יכול לעמוד לרשותך לצורך דיונים העוסקים בהפקעות, תביעות לפיצויים ובמקרה של תביעות אזרחיות.

לבחירת השמאי אשר ילווה את המקרה ישנה חשיבות רבה ואנו מבטיחים לך קבלת יחס אישי, תשומת לב לפרטים הקטנים ומעמידים לרשותך את הניסיון שיש לנו בתחום המשפטי. לפרטים והתייעצות ראשונית אודות שמאות לבית משפט ללא כל התחייבות מצדך, זה הזמן ליצור עמנו קשר.