שמאות מקרקעין

שמאי מקרקעין ותחומי פעילותו

לשמאי המקרקעין תחומי פעילות רבים ועבודתו חופפת לתחומים רבים.
משרדי יותם כהן שמאות מקרקעין מלווה ומייעץ למגוון רחב של לקוחות החל ממשרדי ממשלה, משרד המשפטים האפוטרופוס הכללי דרך ועדות מקומיות, יזמי נדל"ן, עורכי דין, אדריכלים ולקוחות פרטים.

להלן רשימה של תחומי העיסוק של משרדנו:

 • הערכת שווי

  התפקיד המרכזי והיכולת המקצועית של שמאי מקרקעין הוא לבחון את הנכס מכלל מאפייניו השונים כדי לאמוד את שווי הנכון והמדויק ביותר.
  ניתן ללמוד על הערכת שווי דירה או הערכת שווי נכס במאמר המקושר או באתרינו http://www.shamaynadlan.co.il/מאמרים – ישנים מאמרים רבים בנושא

 • פיצויים/ ירידת ערך ועוד…

  כאשר ישנם מפגעים סביבתים הגורמים לירידת הערך של הנכס בבעלותכם ניתן ואף מומלץ לתבוע פיצויים בגין ירידת הערך לדוגמה – התקינו לאחרונה מולכם אנטנה סלולארית או חברת החשמל הקימה שנאי קו מתח גבוה או אושרה תוכנית אשר משפיעה על הסביבה ועל הנכס שלכם.
  שמאי המקרקעין יעריך את ירידת הערך לדירה לצורך תביעה וקבלת פיצויים.

 • מיסוי מקרקעין

  בכל עסקת נדל"ן מלווה אותנו תחום המיסוי, מיסוי מקרקעין הינו רחב ומגוון: מס רכישה, מס שבח, ועוד..
  משרדנו מומחה בעריכת חוות דעת והשגות על שומה של רשויות המס, ופניה לוועדת ערר למיסוי מקרקעין. 

 • עריכת שווי ובדיקת הנכס לפני רכישה / מכירה

  כאשר הולכים לבצע עסקת מקרקעין – שבדרך כלל מהווה את העסקה הגדולה והמשמעותית שנעשה בחיים חשוב ואף מומלץ לוודא ולבדוק מספר מרכיבים מהותיים בנכס שאנו באים לרכוש: כגון בעלות, המצב המשפטי, המצב התכנוני, מרכיבי השווי, יעוד וכו' – המומחיות של שמאי מקרקעין בירושלים ושמאי מקרקעין בכלל היא לבצע את הבדיקות המהותיות עבור הלקוחות בין אם הם עו"ד ובין אם הם דיירים המעוניינים לרכוש את הנכס.

 

 • הערכת שמאי מקרקעין לנכסים מסחרים ועסקים

  הערכת עסק המהווה עסק חי
  חוץ מהערכת הנדל"ן של העסק חשוב לכמת את המיקום, המוניטין וכו'.
 • דייר מוגן ודמי מפתח

  הערכת דמי מפתח של דייר מוגן.
  זכות זאת הינה זכות הקיימת לדייר הכוללת: הגנה מפני סילוק מהנכס, תשלום דמי שכירות מופחתים, זכות הורשה של הזכות הזאת בתנאים מסוימים, חלק מתקבולי דמי המפתח בעת מכר.
  משרדנו מומחה במתן חוות דעת בכל הקשור בנכסי דיירות מוגנת ודמי מפתח.

 • השגות על שומות רמ"י / ושומות היטל השבחה

  משרדנו מחזיק צוות מומחים אשר עבדו בעבר בוועדות מקומיות ובמחלקות היטלי ההשבחה וכן במנהל מקרקעי ישראל – כך שיש למשרדנו יתרון במתן חוות דעת נגדיות על שומות המנהל ( כיום רשות מקרקעי ישראל ) וכן בהשגות וכתיבת שומה אחרת נגד שומת השבחה של ועדות מקומיות.